Marketing lokalny firmy w internecie

Dlaczego warto zaistnieć na Mapie Google ?

Zainteresowany ? Polub nas   


W promocji firmy w internecie dla Google najważniejsze jest dostosowanie i ułatwienie użytkownikom dotarcie do tego co poszukują. Dlatego tak bardzo kładą nacisk na widoczność na mapach Google, czyli geolokalizację firm w internecie za pośrednictwem usługi Google Maps, Google Plus oraz specjalnego zamieszczonego kodu ‘mikrodata’ na stronie firmy. To wszystko ułatwia odnalezienie danej firmy w obrębie gdzie się użytkownik znajduje. Dane informacyjne, które można wprowadzić to m.in, nazwa firmy, godziny jej otwarcia, telefon kontaktowy, adres strony internetowej, dodać kategorie charakteryzujące firmę i jej usługi, wprowadzić zdjęcia i co nikogo nie zdziwi, a najważniejsze w tym wszystkim to dokładny adres firmy.

Oczywiście od razu Twoja firma nie znajdzie się na mapie Google, należy odczekać 1-2 tygodnie na weryfikację firmy.

Po aktualizacji funkcji Map Google w usłudze nawigacji na androida, od teraz można uzyskać informację, czy dana firma będzie jeszcze otwarta po dotarciu na miejsce użytkownika planującego podróż. Przypuśćmy, że jedziemy poza miasto do pewnej firmy, wybieramy w nawigacji Google Maps rozpoczęcie drogi podróży jak tam dojechać, wyświetla nam się końcowa informacja o czasie całej podróży i to właśnie wtedy Google informuje nas czy firma do której jedziemy będzie czynna kiedy do niej dotrzemy.

I o co właściwie chodzi w tym wszystkim ?

 

Marketing lokalny

 

Jeśli chcesz by Twoja firma zaistniała w internecie, a jej informacje pojawiły się też w wynikach wyszukiwania na mapach Google, skup się na marketingu lokalnym. Potrzebujesz do tego m.in. konta “Moja Firma” w Google Plus. To właśnie ta funkcja Google umożliwi Ci odnalezienie Twoich usług/produktów przez użytkowników, którzy w danym momencie potrzebują tego co Ty oferujesz. I pamiętaj o aktualizacji zmian o Twojej firmie, jeśli tego nie dopilnujesz, np. zmienisz godziny otwarcia firmy bez uaktualnienia danych, Twoi potencjalni klienci nie dotrą do Twojej firmy.

Agencja marketingowa Warszawa - Port Biznesu
Agencja marketingowa Warszawa – Port Biznesu
Agencja marketingowa w Warszawie na Mapie Google
Agencja marketingowa w Warszawie na Mapie Google

 

Nie da się ukryć, że geolokalizacja firmy w internecie, to też marketing internetowy, który stawia na budowanie wizerunku marki w internecie.