Personal branding mowa ciala

Personal branding a mowa ciała

Zainteresowany ? Polub nas   


Czy na prawdę można zmienić mowę ciała… patrząc na aktorów, wszyscy mogą próbować ale nie wszyscy dostaną Oskara.

Najbardziej transparentnym elementem mowy ciała jest twarz. Psycholog Paul Ekman, który całe swoje życie naukowe poświęcił pracy mięśni twarzy, wyodrębnił i skatalogował prawie 3 tysiące mimicznych sposobów okazywania emocji. Udowodnił też, że można się ich nauczyć. Empirycznie pokazał, że odpowiedni trening pozwala, nie tylko nauczyć się okazywać na zawołanie odpowiednie emocje ale co ważniejsze, można zapanować na tzw. mikromimiką.

Czy top managerowi czy też politykowi jest potrzebna nauka mowy ciała – nie. Jak pokazuje przykład kilku znanych polityków, większość takich szkoleń zrobiła im krzywdę. Utracili to co mieli w sobie naturalne, na rzecz czegoś co ich rozprasza.

Czy top managerowi czy też politykowi są potrzebne warsztaty z mowy ciała – tak. Czasami wystarczy drobna zmiana, sekundowe opóźnienie uśmiechu, podkreślenie ruchu ręki aby ze sprawnego rzemieślnika stał się wyróżniającym liderem. Zachowując naturalność, podkreślić silne strony…

Po co… ponieważ czasami np. nasz nawyk z dzieciństwa kurczenia ramion, do dzisiaj inni czytają jako niepewność. Nasze przyzwyczajenie z boiska, w życiu publicznym staje się nerwowym ruchem głowy.

A czy jest istotne, w którym miejscu do zdjęcia staje zwycięzca?